Tartu Lasteaed Piilupesa keskkonnatöörühma koosoleku protokoll
24.01.2023
kell 13.15- 14.45
Keskkonnatöörühma liikmed: Kersti Vahur, Merje Ilus, Tiina Mändmets, Erika Maar, Anne Andla, Heidi Lihtsa, Silja Parbus, Riina Saar, Katrin Tilsen
Koosolekul osalesid: Kersti Vahur, Tiina Mändmets, Heidi Lihtsa, Silja Parbus, Riina Saar, Katrin Tilsen
Koosolekut juhatas: Kersti Vahur
Protokollis: Silja Parbus
Päevakord ja arutelu:
Tartu Lasteaed Piilupesa Rohelise Kooli tegevuskava
Rohelise Kooli nurk ja stend
Sooja kampsuni päeva/nädala tähistamine
Otsustati:
Tegevuskava arutelu – kas kõik planeeritu on täide viidud. Tulemas Rohelipu taotluste esitamine. Jäätmevähendusnädala idee – rühmade tekid, kas on infot, mis seis on. Otsus – tuletada tekid vanematele meelde ja vajadusel kasvõi ühine tekk kokku panna.
Teema Toit – Menüüdes on tagasiside põhjal parandusi tehtud ning visuaalselt on toidu raiskuminekut vähemaks jäänud. Teha meeldetuletus õpetajatele ja õpetaja abidele, et lapsed istuksid lauas rahulikult ning et praad oleks gruppidena taldrikule pandud.
Rohelise Kooli stend – Idee teha jäätmete liigiti kogumise konteinerite mudelid, õigete värvide ja tähistustega, et lastel ja töötajatel oleks majas liikudes võimalik meelde tuletada, mis liiki jäätmed kuhugi konteinerisse käivad. Ka patareide kogumiskoht võiks olla Rohekooli stendi juures. Liigiti kogumise infot saab küsida ka Eesti Pakendikeskusest tuleva 17. veebruaril koolirühmadele tegevust läbi viiva koolitaja käest.
Istumisalused õuealal – meeldetuletus teha, et vajalik kogus valmis saaks.
Sooja Kampsuni päev – 5.-10. veebruar viime läbi sooja kampsuni perioodi. Päev on 9. veebruaril. Alandame hoone kütte temperatuuri kahe kraadi võrra ning sealt saame teha järeldusi, kas ja milline mõju viiepäevasel perioodil meie soojaenergiale on. Tulemusi saame näha märtsikuu alguses.
Koosolekut juhatas: Koosolekut protokollis:
Kersti Vahur Silja Parbus
Peenrakastid Koostöös töömehega valmisid vanadest voodidest peenrakastid. Seejärel sättis keskkonnahariduse töörühm peenrakastid paika. Kui kastid paigas, võttis ühel imailusal kevadilmal õppealajuhataja käru, labida ja lapsed ning koos veeti kastid mulda täis. Nüüd on järg õpetajate käes. Iga rühm saab valida endale ühest kastist pool, kuhu ta oma äranägemise järgi võib istutada või külvata, seda mis tahab. Kuna mõned rühmad ei soovi sellises projektis osaleda, siis mõni rühm saab endale terve kasti. Terakesed said endale päris oma kasti ja külvasid oma kasti juba täis. Väga uhked on laste enda tehtud sildid. Pardipojad on oma ettekasvatatud taimed ka peenrakasti toonud. Ka lepatriinude kast täitub järjest hea ja paremaga. Õnneseente kasti istutasid lapsed tomatitaimi. Sõimerühmad peenrakasti sai nii maasikaid kui ka lilli Mesilinnud külvamas
Kommentaarid
Postita kommentaar